Kamera samochodowa

stała się niezbędnym elementem wyposażenia każdego auta. Coraz częściej rejestrator jazdy pomaga wybrnąć z najbardziej niekomfortowych sytuacji drogowych. Nagrania wideo pozwalają na udowodnienie przebiegu wszystkich incydentów drogowych, co zaoszczędza Ci dodatkowych stresów podczas kolizji, czy wypadku. O wiele łatwiej jest wówczas dojść do swoich praw, mając niezbity dowód w postaci nagrania. Kierowcy coraz chętniej przekonują się do kamer samochodowych.

Rejestrator jazdy

jest urządzeniem prostym w montażu oraz obsłudze. Posiada wewnętrzną pamięć, która może być rozszerzona za pomocą karty SD. Nagrania rejestrowane są wysokiej rozdzielczości HD, z bardzo dużą dokładnością, zarówno w dzień, jak i w nocy. Większość modeli rejestratorów jazdy, może działać również jako czujnik parkowania i pozostawać w trybie czuwania podczas postoju. Dzięki temu parkowanie stanie się błahostką dla każdego kierowcy. Oprócz tego będziemy mogli też wyśledzić osobę, która zarysowała nam auto.

Kamery samochodowe

dostępne w naszym sklepie są najwyższej jakości i na każdą kieszeń! Zachęcamy do przejrzenia naszych propozycji i wybrania modelu odpowiedniego dla własnych preferencji i potrzeb. Znajdą tu Państwo również wiele przydatnych akcesoriów takich jak uchwyty, przewody, ładowarki i baterie. Zachęcamy również do sprawdzenia naszej oferty kamer sportowych SJCAM. Wszystkie nasze produkty objęte są gwarancją i zapewnionym serwisem.

W razie jakichkolwiek pytań – służymy pomocą i dobrą radą.

Rejestratory jazdy - nagrywać czy nie nagrywać?
Mimo dużej popularności rejestratorów jazdy w Polsce, nadal nie dość jasna pozostaje kwestia prawna, która miałaby regulować używanie tych urządzeń. Jak wiadomo są one montowane głównie dla własnego bezpieczeństwa, ale też zarejestrowania niebezpiecznych sytuacji na drodze, lub zwykłych popisów tzw. piratów drogowych. Policja otrzymuje bardzo dużo nagrań, które jednoznacznie wskazują winowajców w wielu zajściach na polskich drogach. Nasza kamera samochodowa rejestruje też numery rejestracyjne, osoby i ich twarze, a to wiąże się z przetwarzaniem praw osobowych. Używanie kamer samochodowych jest oczywiście legalne, jak jednak ma się to do nagrywania i udostępniania nagrań?

 

Sprawa wyglądałaby całkowicie klarowne, gdyby nagrania pochodzące z rejestratorów jazdy miały jedynie osobiste zastosowanie i lądowały w rodzinnych albumach i nagraniach multimedialnych. Komplikacja pojawia się dopiero w momencie, kiedy użytkownik kamery samochodowej nagrał rzeczywiście zajście, którego chciałby dowieść przed sądem lub policją. W tym momencie, teoretycznie osobę nagrywaną może chronić ustawa o ochronie danych osobowych. Wynika to z faktu, że kierowca posiadający nagranie ze swojego rejestratora samochodowego, musiałby wcześniej zarejestrować zbiór swoich danych. Można to obejść np. sygnalizując specjalnym oznaczeniem, że nasze auto posiada przyrządy do rejestracji obrazu. Wobec tego istnieje możliwość zasłaniania się GIODO (Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych), który póki co funkcjonuje w oparciu o prawa ochrony danych osobowych. Ustawa o monitoringu, póki co nie reguluje również statusów prawnych związanych z wykorzystywaniem nagrań za pomocą kamer samochodowych. Wobec tego każdy kierowca może spokojnie używać kamer, bo jak wiadomo przezorny, zawsze ubezpieczony. Lepiej mieć nagrane zdarzenie, które może posłużyć jako dowód, niż nie mieć żadnych pomocnych materiałów.

Użytkownicy online: 1